Strona główna » Informacje prasowe » Aktualności
Aktualności

Wyzwania dla podkarpackiego rynku pracy – seminarium BKL już 15 lipca w Rzeszowie

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wraz z Uniwersytetem Jagiellońskim realizuje projekt Bilans Kapitału Ludzkiego (BKL). Projekt ten jest największym w Polsce badaniem rynku pracy.

Małe firmy otwierają się na potencjalnych pracowników

Każda decyzyjna osoba w firmie dobrze wie, że zatrudnienie odpowiedniego pracownika to kluczowa decyzja. Znalezienie właściwego kandydata, który nie tylko będzie pasował do profilu firmy, ale także wniesie nową energię, pomysły i perspektywy to wyzwanie, a zarazem korzystna zmiana dla pracodawcy.

Rośnie liczba ofert dla pracowników obsługi klienta i logistyki - Miesięczna analiza ofert monsterpolska.pl

W marcu pracodawcy najczęściej poszukiwali specjalistów z branży IT. 22% wszystkich ofert było adresowanych do pracowników z tego sektora.

Odejść z pracy i zachować dobre relacje – to możliwe

Zdecydowałeś się na zmianę i przyjąłeś ofertę nowej pracy? To ekscytujący moment, ale w praktyce wielu z nas stresuje wręczenie wypowiedznia naszemu obecnemu pracodawcy.

Kariera w korporacji – od managera do mentora

Wybór ścieżki kariery zawodowej jest kwestią skomplikowaną. Szczegółowe kompetencje wymagane na danym stanowisku i zakres obowiązków można często poznać dopiero w praktyce.

Pierwsza praca krok po kroku

Rynek pracy oferuje wiele możliwości. Osoby, które dopiero na niego wkraczają, zmierzą się z wieloma wyzwaniami. Jednak tylko od nich zależy czy umiejętnie wykorzystają swoją szansę.

Pokolenie Y – nowe wyzwanie dla pracodawców

Postęp techniczny i zmiany w gospodarce sprawiają, że pojawiają się coraz wyraźniejsze różnice pomiędzy pokoleniami. Każda nowa generacja niesie ze sobą nowe wyzwania, z którymi musi poradzić sobie zarówno rynek pracy, jak i pracodawcy.

Dieta w pracy - jak to zrobić - oto jest pytanie

Osiem godzin spędzonych za biurkiem i godzinny dojazd do pracy to codzienność większości pracujących Pań. Siedzący tryb życia i posiłki w biegu wpływają negatywnie na nasze samopoczucie, że nie wspomnimy o figurze.

Połowa z nas oczekuje podwyżki

Ponad połowa uczestników globalnej ankiety portalu Monster.com liczy na wzrost pensji w 2014 roku, pomimo tego, że ostatnie badania pokazują, iż realne budżety firm na podwyżki wynagrodzeń są wciąż poniżej poziomu sprzed recesji.

Starszy pracownik = lepszy pracownik?

W dzisiejszych czasach żyjemy dłużej niż kiedykolwiek wcześniej. Jednocześnie wydłuża się okres aktywności zawodowej. Według Eurostatu w 2020 r. osoby po 60. roku życia będą stanowić niemal jedną czwartą naszego społeczeństwa.

©2011 Monster - Wszystkie prawa zastrzezone - U.S. Patent No. 5,832,497 - NYSE: MWW - V: 2018.10.0.34-305