Strona główna » Informacje prasowe » Aktualności
Aktualności

Mała czy duża – jak wybrać odpowiednią firmę

Na rynku funkcjonują różnorodne firmy - od małych, dopiero rozpoczynających działalność, po ogromne międzynarodowe korporacje. Wybór typu firmy wybranej przez kandydata zależeć może od indywidualnych preferencji, osobowości, a także od doświadczenia.

Sprzedawcy poszukiwani. Miesięczna analiza ofert monsterpolska.pl – styczeń 2014.

Sprzedawcy, to po specjalistach IT, księgowych i inżynierach najczęściej poszukiwana grupa zawodowa na serwisie monsterpolska.pl. W ubiegłym miesiącu pracowników o takim profilu poszukiwała co 7 firma.

9% firm poszukuje finansistów i księgowych. Miesięczna analiza ofert monsterpolska.pl

Co 9 ogłoszenie o pracę zamieszczone w styczniu na portalu monsterpolska.pl było adresowane do pracowników z branży Finanse / Księgowość / Controlling. Kategoria ta zajęła drugie miejsce w comiesięcznym zestawieniu, plasując się po ofertach dla kandydatów z branży IT.

Wizyta u lekarza, choroba – czyli co mówimy, gdy chcemy wyjść na rozmowę o pracę Globalna ankieta portalu Monster.com

Znalezienie nowej pracy nie jest łatwe i to nie tylko ze względu na ograniczoną liczbę ofert pracy, czy też ogromną konkurencję. Dodatkowym utrudnieniem mogą być godziny rozmów kwalifikacyjnych , które z reguły odbywają się w standardowym czasie pracy.

MONSTER ROZWIJA DZIAŁALNOŚĆ W EUROPIE WSCHODNIEJ I KRAJACH BAŁTYCKICH

NOWY JORK – 7 LISTOPADA 2013 – firma Monster Worldwide, Inc. (NYSE:MWW) poinformowała dzisiaj o rozszerzeniu działalności joint-venture z fińską firmą Alma Media na Europę Wschodnią i kraje bałtyckie.

„Rynek pracy nie dostosuje się do Ciebie, to Ty musisz dostosować się do niego” – czyli nowa era w rekrutacji

Masz jedno CV od lat? Oczekujesz, że rozmowa kwalifikacyjna będzie przebiegała wedle znanego Ci schematu? Myślisz, że praca znajdzie Ciebie? Rynek pracy nie stoi jednak w miejscu, a nowe technologie zmieniły także i rekrutację.

Romans biurowy – nie dziękuję Globalna ankieta portalu Monster.com

‘Miłość i praca – nie dziękuję. Wybieram karierę’ – to opinia 54% uczestników globalnej ankiety portalu Monster.com.

Informatyk poszukiwany! Miesięczna analiza ofert monsterpolska.pl

W styczniu, podobnie jak w całym 2013 roku, najwięcej firm poszukiwało informatyków. Spośród wszystkich ofert pracy zamieszczonych na portalu monsterpolska.pl aż 47% z nich była adresowana do kandydatów z branży IT.

Rośnie zapotrzebowanie na inżynierów

W styczniu, podobnie jak w całym minionym roku, pracodawcy najczęściej poszukiwali pracowników z branży IT. Spośród wszystkich ofert pracy zamieszczonych na portalu monsterpolska.pl aż 47% z nich była adresowana do kandydatów reprezentujących IT.

Siedem oznak świadczących o tym, że być może zostaniesz niedługo zwolniony

Zasłyszane na biurowym korytarzu: zwolnienia nadciągają. A może jednak tylko się przesłyszałeś? Może zaczynasz panikować, bo zdałeś sobie sprawę, że w tym kwartale nie wyrobiłeś się ze wszystkim, a Twoja efektywność wyraźnie spadła? Jeśli tak też jest, oto kilka oznak, które mogą świadczyć o tym, że niebawem zostaniesz zwolniony.

©2011 Monster - Wszystkie prawa zastrzezone - U.S. Patent No. 5,832,497 - NYSE: MWW - V: 2018.10.0.34-317