Strona główna » Informacje prasowe » Aktualności
Aktualności

Centra Usług Wspólnych rekrutują coraz więcej - analiza kwietniowych ofert pracy monsterpolska.pl

W kwietniu, wśród ofert pracy na portalu kariery monsterpolska.pl, najwięcej było tych dla specjalistów z branży IT.

Branża IT wciąż górą - analiza ofert pracy monsterpolska.pl

W marcu, jak i w całym pierwszym kwartale 2013 roku, wśród ofert pracy zamieszczonych na portalu monsterpolska.pl, większość stanowiły ogłoszenia dla specjalistów z branży IT.

Zakazany owoc – Facebook w pracy

Liczba użytkowników social mediów stale wzrasta. Korzystamy z nich coraz częściej i więcej. Na Facebooka wchodzimy również w pracy, co nie podoba się pracodawcom.

Pilot, żołnierz, strażak - najbardziej stresujące zawody świata

Wszystkim zdarza się narzekać na poziom stresu wynikający z pracy. Napięte terminy, nadmiar obowiązków i wymagający szef mogą wywoływać dużą presję. Są jednak zawody uznawane za najbardziej stresujące na świecie. Jakie?

Specjaliści z branży IT wciąż najbardziej poszukiwani

Luty, wśród ofert pracy na portalu monsterpolska.pl, najbardziej obfitował w ogłoszenia dla pracowników z branży IT. Następnie uplasowały się ex aequo sprzedaż oraz branża finansowa. Z miesiąca na miesiąc odnotowywany jest wzrost ofert pracy z Centrów Usług Wspólnych.

IT wciąż na prowadzeniu

W styczniu, wśród ofert pracy na portalu kariery monsterpolska.pl, najwięcej było tych z branży IT. Na drugim miejscu uplasował się sektor finansowy. Podium zamyka branża sprzedażowa. Jeśli zaś porównywać liczbę ofert pracy minionego miesiąca z grudniem 2012 r., to była ona wyższa o 16%.

Social media tajną bronią rekruterów

Za pomocą jednego kliknięcia można dowiedzieć się o człowieku naprawdę wiele, zwłaszcza w czasach mediów społecznościowych. Wiedzą o tym pracodawcy i wykorzystują social media nie tylko do celów rekrutacyjnych, tj. publikacja ofert pracy, ale również po to, by sprawdzić potencjalnego kandydata. Co interesuje rekruterów i gdzie poszukują oni informacji?

W poszukiwaniu biurowego romansu

Co łączy Baracka Obamę i Brada Pitta? Obaj poznali swoje życiowe partnerki w pracy! Jak wiedzą wszyscy fani książki „Pięćdziesiąt twarzy Grey’a”, nawet Ana spotkała tytułowego Mr Grey’a, gdy – w zastępstwie za chorą przyjaciółkę – przeprowadzała z nim wywiad.

Centra Usług Wspólnych

Centra Usług Wspólnych to jeden z najdynamiczniej rozwijających się sektorów na polskim rynku pracy. Branża ta obecnie zatrudnia ponad 100 tysięcy pracowników, a eksperci przewidują dalszy wzrost zatrudnienia w niej – nawet o 10-20% w stosunku do ubiegłego roku. Kogo poszukują pracodawcy w tym sektorze i jakie umiejętności powinien posiadać idealny kandydat?

Uciążliwe zawody

Wydawałoby się, że w czasie kryzysu każda oferta pracy gwarantująca wyższe niż przeciętne wynagrodzenie, będzie cieszyła się powodzeniem. Okazuje się, że nie zawsze tak jest. Na polskim rynku pracy są zawody, których nikt nie chce wykonywać mimo wysokich zarobków czy dobrych prognoz danej branży na przyszłość. Jakie to zawody i dlaczego brakuje chętnych do ich wykonywania?

©2011 Monster - Wszystkie prawa zastrzezone - U.S. Patent No. 5,832,497 - NYSE: MWW - V: 2018.10.0.34-316