Strona główna » Informacje prasowe » Aktualności
Aktualności

W II kwartale IT nadal najpopularniejsze. Analiza ofert pracy monsterpolska.pl.

Dobra passa w IT trwa. Liczba ofert pracy opublikowanych na portalu monsterpolska.pl w tej kategorii wciąż rośnie i w II kwartale była wyższa aż o 24% w stosunku do I kwartału.

6 kroków do zwiększenia zaangażowania w pracy

Aktywna postawa i nastawienie na osiągnięcie sukcesu zawodowego sprawiają, że bardziej angażujemy się w wykonywanie naszej pracy. Stawiając przed sobą i realizując coraz ambitniejsze cele, czujemy również większą satysfakcję, nawet wtedy gdy podejmujemy się męczących czy czasochłonnych zadań.

Program motywacyjny - jak stworzyć go w firmie?

Skuteczny i zmotywowany do pracy zespół to marzenie każdego szefa. Aby osiągać cele założone przez firmę, potrzeba ludzi, którzy wykonują swoją pracę w 100%. Jak to osiągnąć?

Czy Twój szef zgadza się na 2-tygodniowy urlop? Przepisy, a rzeczywistość. Wyniki ankiety monsterpolska.pl

Rozpoczynający się właśnie czas urlopowy to idealny moment na odpoczynek, złapanie kilku promieni słonecznych i „naładowanie akumulatorów”. Według Kodeksu Pracy, co najmniej jedna część urlopu powinna trwać nie krócej niż 14 dni kalendarzowych.

Umiejętności rodzica pożądane w pracy

Urlop macierzyński to niezwykły czas w życiu każdej, świeżo upieczonej mamy. Jednak w pewnym momencie się kończy i część z nich decyduje się na zostawienie dziecka pod opieką niani oraz powrót do pracy.

Monster Polska wraca z kolejnym etapem kampanii przygotowanej przez Codemedia

Monster Polska ponownie na antenie radiowej. W poniedziałek, 22 czerwca wystartował kolejny etap kampanii „Jesteś lepszy niż ta praca”. Za przygotowanie i zakup mediów odpowiedzialny był Codemedia – największy, niezależny dom mediowy. Kampania obejmuje swym zasięgiem warszawskie i krakowskie rozgłośnie radiowe.

Programiści na czele najpopularniejszych zawodów, rośnie zapotrzebowanie na pracowników sprzedaży. Miesięczna analiza ofert monsterpolska.pl – maj 2015.

Majowe zestawienie ofert pracy na portalu monsterpolska.pl zostało zdominowane przez kategorię IT. Liczba ofert z tego sektora wyniosła 37%, znacznie wyprzedzając Sprzedaż oraz Finanse/ Księgowość.

Atmosfera w pracy kluczowa dla kandydatów. Wynagrodzenie schodzi na dalszy plan

Jeszcze w 2004 roku decyzja o podjęciu nowej pracy podyktowana była głównie zakresem przyszłych obowiązków i oferowanym wynagrodzeniem. Jak pokazuje badanie przeprowadzone dziesięć lat później we współpracy z portalem Monster.com, z biegiem lat oczekiwania kandydatów wobec przyszłej pracy uległy zmianie.

Programiści i Doradcy klienta poszukiwani Miesięczna analiza ofert monsterpolska.pl – kwiecień 2015

W kwietniowym zestawieniu ofert pracy portalu monsterpolska.pl na pierwszym miejscu uplasowała się kategoria IT z udziałem na poziomie 38% wyprzedzając Sprzedaż i Finanse / Księgowość.

Być albo nie być - kiedy nie warto przyjmować kontroferty pracodawcy?

Nieczęsto pracownik otrzymuje atrakcyjną propozycję przejścia do innej firmy. Decydując się na jej przyjęcie, nieuchronnie czeka go złożenie wypowiedzenia u obecnego pracodawcy. Niespodziewanie przełożony, aby nie stracić cennego członka zespołu, może złożyć atrakcyjną kontrofertę. Nie zawsze jednak warto ją przyjąć.

©2011 Monster - Wszystkie prawa zastrzezone - U.S. Patent No. 5,832,497 - NYSE: MWW - V: 2018.10.0.34-302