Strona główna » Informacje prasowe » Aktualności
Aktualności

Jesteś lepszy niż ta praca – kolejny etap kampanii Codemedia dla Monster Polska

W niedzielę, 17 maja startował kolejny etap kampanii „Jesteś lepszy niż ta praca” Monster Polska, którą przygotował Codemedia – największy, niezależny dom mediowy. Kampania obejmuje swym zasięgiem lokalne rozgłośnie radiowe oraz Internet.

Nie lubię poniedziałku – jak przełamać syndrom pierwszego dnia tygodnia

Tak naprawdę poniedziałek dla wielu z nas rozpoczyna się już w niedzielny wieczór. W innych krajach stan ten dopracował się specjalnej nazwy - „Sunday Night Blues”, a oznacza on stres i podenerwowanie wynikające z konieczności poniedziałkowego powrotu do pracy.

Czy roboty zastąpią w przyszłości pracę ludzkich rąk? Globalna ankieta Monster.com – o automatyzacji stanowisk pracy.

Wyniki międzynarodowej ankiety przeprowadzonej przez Monster.com pokazują, że większość zatrudnionych nie obawia się widma zastąpienia przez inteligentne maszyny. Jak pokazują jednak badania Uniwersytetu Oksfordzkiego z 2014 – przyszłość rysuje się niepewnie.

I kwartał dla IT. Analiza ofert pracy monsterpolska.pl.

Branża IT od początku roku mocno się rozwija – w pierwszych trzech miesiącach tego roku najwięcej ofert pracy opublikowanych na monsterpolska.pl dedykowanych było specjalistom reprezentującym właśnie tę dziedzinę.

Problem narastającej frustracji zawodowej – jak sobie z nim poradzić?

Przeładowanie obowiązkami, niskie zarobki, pomijanie przy awansach i podwyżkach – to tylko niektóre powody, będące ogniskiem zapalnym niezadowolenia, które z czasem może przerodzić się w stan permanentnej frustracji.

Kogo poszukiwali pracodawcy w marcu? Miesięczna analiza ofert monsterpolska.pl.

W marcowym zestawieniu portalu monsterpolska.pl na pierwsze miejsce powróciła branża IT z udziałem na poziomie 41%. Kolejna w zestawieniu była Sprzedaż. Do TOP 3 zestawienia powróciły oferty pracy z kategorii Finanse / Księgowość.

Gdy szef każe pracować dłużej, czyli kiedy powiedzieć „nie” nadgodzinom

Zdarzają się sytuacje, kiedy musimy zostać w pracy dłużej. Niektórzy pracownicy traktują to jako możliwość wykazania się, dodatkowego zarobku, inni woleliby poświęcić ten czas na życie prywatne.

Rośnie zapotrzebowanie na Przedstawicieli handlowych. Miesięczna analiza ofert monsterpolska.pl.

W lutym pracodawcy najczęściej poszukiwali Przedstawicieli handlowych oraz Sprzedawców. 21% wszystkich ofert pracy było adresowanych do kandydatów reprezentujących te zawody.

Wybieraj świadomie, czyli kiedy odrzucić ofertę pracy

Na dzisiejszym konkurencyjnym rynku pracy każdy kandydat, który otrzyma informację o przyjęciu do pracy powinien, niejako z definicji, cieszyć się z otrzymanej szansy. Są jednak sytuacje, gdzie warto się poważnie zastanowić, a nawet zrezygnować z propozycji.

10 sposobów na dobrą atmosferę w pracy

Sukces w pracy zależy nie tylko od zaangażowania, talentu czy ambicji pracownika. Wpływa na to również życzliwe otoczenie biurowe, w którym ludzie się lubią, szanują i wspierają. Jeśli choć jedna osoba czuje się niekomfortowo, może to wpływać na wszystkich.

©2011 Monster - Wszystkie prawa zastrzezone - U.S. Patent No. 5,832,497 - NYSE: MWW - V: 2018.10.0.34-320