Strona główna » Informacje prasowe » Aktualności
Aktualności

Od początku roku rośnie liczba ofert pracy - Miesięczna analiza monsterpolska.pl

W lipcu na pierwszym miejscu miesięcznego zestawienia ofert pracy monsterpolska.pl znalazła się kategoria IT (23%). Kolejne miejsca w zestawieniu zajęły Logistyka / Zakupy / Transport (19%) oraz Obsługa Klienta (19%). Najczęściej poszukiwanym zawodem był programista.

Instrukcja obsługi szefa

Szef to też człowiek, ale do dobrych kontaktów z nim warto przywiązać szczególną uwagę. Mogą się okazać kluczem do sukcesu zawodowego lub znacząco utrudnić funkcjonowanie w firmie. Zadbanie o nie powinno być jednym z naszych priorytetów.

Assessment Centre – jak się przygotować?

Rozmowy kwalifikacyjne bywają dla firm niewystarczającym źródłem informacji o kandydacie. Szczególnie wtedy, gdy pracodawcy zależy na sprawdzeniu umiejętności i kompetencji w praktyce. W takich przypadkach rekruterzy sięgają po bardziej rozbudowane metody.

Tajna broń rekrutera – o wirtualnych formach poszukiwania pracowników

Rozmowa kwalifikacyjna to wciąż najczęściej stosowana metoda sprawdzenia kandydata. Jednak coraz częściej tradycyjne spotkania zastępują nowoczesne ich formy – rekrutacja przez telefon lub videokonferencja. Dlatego warto się do nich odpowiednio przygotować.

Pracuj za granicą – bezpiecznie i efektywnie

Perspektywa znalezienia bardzo dobrze płatnej pracy za granicą wciąż kusi naszych rodaków. Powoli w zapomnienie odchodzą jednak czasy, gdy pracownik emigrował „w ciemno” i pracy szukał zaraz po przyjeździe do innego państwa.

Idealna praca – a co, jeśli nie?

Znalezienie wymarzonej pracy to cel każdego kandydata. Jednak nawet, gdy wydaje się, że otrzymaliśmy upragnioną posadę – rzeczywistość potrafi rozczarować.

IT na prowadzeniu. Rośnie liczba ofert pracy dla specjalistów ds. obsługi klienta. Kwartalna analiza ofert pracy monsterpolska.pl.

Drugi kwartał 2014 roku, w porównaniu do analogicznego okresu 2013 roku, przyniósł 126% wzrost liczby ofert pracy opublikowanych na portalu monsterpolska.pl. W porównaniu z ubiegłym kwartałem ich liczba podwoiła się. Najwięcej – 38% było adresowanych do reprezentantów IT oraz Nowoczesnych Technologii. Trzykrotnie wzrosła liczba ofert pracy w kategoriach Obsługa Klienta oraz Logistyka / Zakupy / Transport.

Spełnienie zawodowe ponad prestiż i markę pracodawcy. Globalna ankieta Monster.com – oczekiwania pracownika wobec firmy

Wyniki międzynarodowej ankiety przeprowadzonej przez Monster.com pokazują, że rozpoznawalność firmy czy innowacyjnie zaprojektowana przestrzeń biurowa nie są kluczowymi czynnikami decydującymi o wyborze nowego miejsca pracy. Jako najważniejsze aspekty respondenci wymieniają możliwość pracy w branży, która jest związana z ich pasją oraz zdobywanie doświadczenia pod okiem podziwianych przez nich profesjonalistów.

Programiści nadal w czołówce zawodów najbardziej poszukiwanych przez pracodawców. Miesięczna analiza ofert monsterpolska.pl

W czerwcu pozycję lidera w comiesięcznym zestawieniu ofert pracy na portalu monsterpolska.pl utrzymała branża IT. 21% wszystkich ogłoszeń było adresowanych do kandydatów z tej kategorii. Największy wzrost ofert pracy, w porównaniu z poprzednim miesiącem, odnotowaliśmy w kategorii Technika / Inżynieria oraz Produkcja. W TOP 3 znalazły się również Logistyka / Zakupy / Transport (19%) oraz Obsługa Klienta (18%).

Wakacyjna praca dla studenta

Jak wynika z badania Deloitte z 2013 roku, ponad 75% badanych studentów ma już za sobą pierwsze doświadczenia zawodowe w postaci praktyk lub stażu związanych z kierunkiem studiów, a prawie 95% z nich uznało je za użyteczne.

©2011 Monster - Wszystkie prawa zastrzezone - U.S. Patent No. 5,832,497 - NYSE: MWW - V: 2018.10.0.34-307