Strona główna » Informacje prasowe » Aktualności
Aktualności

Gdy rywalizacja w pracy staje się problemem. Globalna ankieta Monster.com – fakty o współzawodnictwie w pracy

Wyniki globalnej ankiety Monster.com pokazują, że jeden na pięciu zatrudnionych zrezygnował z posady z powodu rywalizacji w miejscu pracy. Pozostałe 26% respondentów rozważa zmianę firmy podając za przyczynę osobę problematycznego konkurenta.

Efektywny pracownik – największy skarb organizacji

Polacy spędzają w pracy średnio dwie godziny dłużej niż mieszkańcy innych europejskich państw, łącznie ponad 1900 godzin w roku – wynika to z danych opublikowanych przez Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwoju.

Staż przepustką do sukcesu na rynku pracy? To możliwe.

Okres wakacji to czas, w którym studenci i absolwenci decydują się na podjęcie pracy. Jak wynika z badań Eurobarometru, prawie połowa respondentów z krajów UE, odbyła przynajmniej jeden staż lub praktykę i dla wielu z nich było to pierwsze doświadczenie zawodowe.

Mama na pełen etat – pomiędzy rodziną a pracą

Co trzecia Polka obawia się utraty posady z powodu zajścia w ciążę - wynika z badań przeprowadzonych przez Instytut SMG/KRC na potrzeby Fundacji Świętego Mikołaja. 17% pracodawców twierdzi natomiast, że kiedy kobieta zachodzi w ciąże, staje się gorszym pracownikiem niż jej koledzy z zespołu.

Zainwestuj w studia, zwrócą się w przyszłości

Maj to ważny miesiąc dla każdego maturzysty. Trwające właśnie egzaminy doskonale zweryfikują poziom ich wiedzy oraz zapoczątkują nowy etap w ich życiu – studia. Wybór szkoły wyższej to jedno z najtrudniejszych zadań stojących przed tymi młodymi ludźmi.

Perspektywiczne studia, lepsza praca

W ostatnich latach rynek pracy uległ dużym zmianom - wielu absolwentów nie może znaleźć pracy, ponieważ nikt nie poszukuje osób z ich wykształceniem. Sytuacja ta jest szczególnie dotkliwa dla humanistów.

Powrót z dalekiej podróży czyli jak wrócić na rynek pracy

Przeprowadzka do innego miasta, zobowiązania rodzinne, problemy zdrowotne – to tylko niektóre powody przerw w karierze. Osoby długo poszukujące pracy często mają problem ze znalezieniem nowego zajęcia, nawet jeśli są aktywne i przedsiębiorcze. Ekspert monsterpolska.pl radzi, w jaki sposób wytłumaczyć potencjalnemu pracodawcy lukę w CV i jednocześnie znaleźć pracę.

Czujesz się niekomfortowo negocjując pensję? Nie jesteś sam

Tylko co piąty pracownik (19%) czuje się pewnie negocjując z przyszłym pracodawcą wysokość wynagrodzenia – wynika z globalnej ankiety Monster.com. Jednak prawie dwa razy więcej respondentów (36%) czuje się w takiej sytuacji niekomfortowo. Jest to szczególnie trudne dla mieszkańców Kanady, Francji i Holandii.

Liczba ofert dla pracowników sprzedaży dynamicznie rośnie - miesięczna analiza ofert monsterpolska.pl

W kwietniu zestawienie portalu monsterpolska.pl otwiera, analogicznie jak w marcu 2014, branża IT. Co piąta oferta pracy była adresowana do specjalistów IT. W dalszym ciągu pracodawcy poszukują kandydatów do działów Obsługi Klienta, którym dedykowano 17% z całej puli ogłoszeń.

Spotkania HR

Dzielić się doświadczeniami? Spotykać w mniej formalnych okolicznościach ale za to w wąskim gronie praktyków? Być może to jest odpowiedź na pytanie: Jak zdobywać najbardziej aktualną i praktyczną wiedzę dotyczącą rynku oraz branży?

©2011 Monster - Wszystkie prawa zastrzezone - U.S. Patent No. 5,832,497 - NYSE: MWW - V: 2018.10.0.34-302