Strona główna » Informacje prasowe » Aktualności
Aktualności

Millenialsi - jak złowić młodych i utalentowanych pracowników

Od kilku lat między dużymi, średnimi i małymi firmami zaostrza się rywalizacja o młodych i utalentowanych pracowników. Badania międzynarodowego serwisu pracy MonsterPolska.pl pokazują, że Millenialsi wcale nie chcą pracować jedynie w znanych korporacjach.

Idealna oferta pracy według specjalistów IT

Zatrudnienie specjalistów IT to wyzwanie dla wielu pracodawców. Dlatego nie warto zmniejszać swoich szans już na etapie formułowania ogłoszenia. Serwis rekrutacyjny MonsterPolska.pl zapytał kandydatów, jak skonstruowane oferty wzbudzają ich zainteresowanie, a co ich zraża już na wstępie.

Regulamin konkursu „Aplikuj z Monsterem i wygraj iPada”

Kliknij powyższy link, aby zapoznać się z regulaminem.

10 rzeczy, o których należy powiedzieć pracownikowi sezonowemu, aby nie zrezygnował z pracy po kilku dniach.

Paradoksalnie trudno o lojalnego pracownika na 1-3 miesiące. Jak skutecznie rekrutować osoby do pracy na wakacje? Najlepiej już na etapie ogłoszenia o pracę poinformować go o 10 ważnych kwestiach.

Praca zdalna nadal dla wybrańców

Możliwość pracy zdalnej to przywilej, który ceni sobie coraz większa liczba pracowników. Wydawać by się mogło, że dla pracodawcy to również idealne rozwiązanie, pozwalające na oszczędzenie kosztów operacyjnych firmy. Jak jednak sytuacja wygląda w praktyce?

Serwis rekrutacyjny MonsterPolska.pl wystartował z drugim etapem kampanii radiowej.

Drugi etap kampanii odbędzie się w dniach 9-31 maja. Spot będzie można usłyszeć na warszawskich częstotliwościach radia Kolor, RMF Maxxx, Eska Rock oraz Rock Radio. Za produkcję spotu i zakup mediów odpowiada dom mediowy Code Media. W spocie wykorzystane zostało nowe hasło „Codziennie nowe oferty pracy na MonsterPolska.pl".

Pracodawca na rynku pracownika

Rynek pracy w Europie Zachodniej zmienia się i ponownie staje się miejscem, w którym to pracownik dyktuje warunki gry. Eksperci międzynarodowego serwisu rekrutacyjnego Monster przewidują, że trend ten będzie się rozwijał również w naszym kraju. Według nich na zjawisko to wpływa z jednej strony sytuacja ekonomiczna, z drugiej trendy społeczne związane m.in. z wejściem na rynek pracy tzw. “pokolenia Millenialsów”.

Chcesz zatrudniać najlepszych? Pokaż, że jesteś dobrym pracodawcą

Nie sztuką jest zwinąć konkurencji sprzed nosa specjalistę. Prawdziwą umiejętnością jest go znaleźć, zatrudnić, utrzymać i zauroczyć na tyle, aby został w firmie i mówił o niej jak w superlatywach. Kluczem do sukcesu jest employer branding.

„Przyjaźń” z szefem na Facebooku

Dobre relacje z szefem są bardzo ważne, ale granica między życzliwością a przesadnym spoufalaniem się jest bardzo cienka. Sytuację dodatkowo komplikują media społecznościowe – jak zareagować, gdy szef lub współpracownik chce dodać Cię na Facebooku do znajomych? Poznaj kilka zasad rządzących w świecie social media, o których warto pamiętać.

Praca w piżamie czy biurowa atmosfera?

Praca zdalna nie jest pomysłem nowym, a wraz z powszechnym dostępem do Internetu i telefonów komórkowych, staje się jeszcze łatwiejsza w realizacji i coraz bardziej popularna. Jednak część pracodawców oraz pracowników wciąż podchodzi sceptycznie do takiego sposobu wykonywania obowiązków zawodowych. Warto przyjrzeć się najnowszym wynikom badań dotyczącym tej tematyki.

©2011 Monster - Wszystkie prawa zastrzezone - U.S. Patent No. 5,832,497 - NYSE: MWW - V: 2018.14.0.39-310